Металеві паркани жалюзі застосовуються найчастіше як огорожу різних приватних володінь: дачних ділянок, заміських будинків, котеджів. Огорожа в поєднанні з бетонними стовпчиками з імітацією цегли має дорогий естетичний зовнішній вигляд, тому такі паркани часто застосовують як огорожі елітної заміської нерухомості. Варіанти покриття: матове, глянцеве одностороннє або двостороннє.

Це одна з найбільш незвичайних конструкцій огорожі, яка являє собою набір ламелей, розташованих паралельно, але під кутом один щодо одного і закріплених між опорними стовпами. Примітно те, що ламелі можуть розташовуватися як вертикально, так і горизонтально. Якщо подивитися фронтально на паркан жалюзі з вертикальним розташуванням профілів, то ви побачите суцільну огорожу, але варто відійти убік, як відкриються просвіти між ламелями.

Ви запитаєте, навіщо потрібен такий паркан? Відповідаємо — для нормальної циркуляції повітря. У чому ж переваги огорожі з циркуляцією повітря? Можна виділити такі три переваги:

  • Якщо у вас заболочений ділянку з високим рівнем грунтових вод. Таку вологу місцевість не варто закривати суцільним парканом (особливо, якщо на ній рясно посаджені дерева), інакше парникового ефекту не уникнути. Те що паркан продувається якраз допоможе потокам повітря «гуляти» по ділянці, осушуючи грунт і не даючи вологості накопичуватися на ньому.
  • Якщо ваші городні грядки затінені парканом. Це часто буває, коли город розташований, наприклад, на північному заході, і тінь від огорожі не дає можливості сонячним променям проникати на грядки ні вранці, ні ввечері. Справжнім порятунком стане паркан жалюзі, в якому ламелі розташовуються під кутом, надаючи променям вільно проходити на город. Звичайно, це будуть не прямі промені, а розсіяні, але погодьтеся, це краще, ніж суцільна безпросвітна тінь, що не дає рослинам нормально рости, а плодам – ​​дозрівати.
  • Якщо ви хочете мати оглядовість вулиці, але не бажаєте виставляти напоказ свій ландшафт. Згадайте звичайні жалюзі, які висять у багатьох на вікнах. Прочинені рейки дозволяють розглянути, що відбувається на вулиці, одночасно з тим, перехожий не зможе побачити, що ви робите у себе вдома.

Якщо говорити про захисні властивості такого паркану, то вони нітрохи не гірше суцільного паркану або будь-якого іншого суцільної огорожі, так що в безпеці ви можете не сумніватися (в даному випадку мова йде про вертикальному паркані жалюзі). До того ж, такий паркан відображає і поглинає шум, тому його з усією відповідальністю можна назвати звуковим екраном.