1. Головна
 2. Статті
 3. Вибір кольору для даху будинку

Вибір кольору для даху будинку

Як підібрати колір для покрівлі

Питання, який колір даху вибрати, вирішується дуже просто, якщо ознайомитися з палітрою та врахувати деякі рекомендації. Сучасна покрівля з металочерепиці, профнастилу відноситься до найпопулярніших, оскільки вона міцна та надійна. Вибір правильного кольору створює останній штрих в обробці і забезпечує гармонійне сприйняття будинку.

На що здатний колір в архітектурі

Кольорова покрівля може зробити будинок продовженням пейзажу, і це дуже органічно. За допомогою відтінку можна навіть візуально коригувати обсяг та масивність будівлі. Перед тим як вибрати колір даху будинку, слід звернути увагу на такі факти:

 1. Чим світліший тон, тим менш він схильний до вигорання на сонці.
 2. Темна поверхня краще накопичує тепло, тому шоколадні відтінки популярніші у північних широтах. На такій покрівлі сніг тане швидше, знижуються енерговитрати. І навпаки, світла матова черепиця краща для використання у південних регіонах.
 3. Дах виглядає більш габаритним, якщо матеріал використовується пастельних тонів.
 4. Якщо колористика покрівлі, карнизів та інших елементів будівлі перегукується між собою, це ідеальний варіант з погляду естетики дизайну.
 5. Колір здатний підкреслити геометрію покрівлі та приховати вади.

Зважене рішення можна прийняти, якщо є можливість порівняти відтінок металочерепиці у похмурий день, на яскравому сонці та в тіні.

Які є варіанти відтінків для даху

Найпопулярнішими кольорами є коричневі, вони стоять на першому місці. У палітру входять всілякі відтінки. Також до практичних та універсальних належить сірий, на ньому не видно забруднення. Але в будь-якому випадку колір рекомендується вибирати в залежності від обробки фасаду. Для нього зазвичай використовують тони, пов’язані з навколишнім ландшафтом, – пісочні, блакитні, зелені, бежеві та коричневі. Тому оптимальне поєднання кольорів виглядає таким чином:

 • з жовтими фасадами – коричневий;
 • сірі та блакитні стіни – зелений;
 • біле та сіре оздоблення – будь-який відтінок, наприклад, червоний.

Можна використовувати контрастне поєднання, наприклад, бордовий дах та світло-бежевий фасад або блідо-блакитні стіни та антрацитова черепиця. Покриття може бути матове або глянсове, другий варіант ефектніший для відтінків графіту, зеленого і коричневого.

У міжнародному каталозі RAL, який є зручним для будівельників, дизайнерів та продавців, є три види таблиць. Класична складається з 213 відтінків, Design – з 1625 та Effect – з 490, де 70 з них глянцеві. За цим каталогом можна вибрати листи металопрофілю та черепиці, фарби для різних потреб, елементи покрівлі.

Як виглядають різні відтінки в ландшафті

Навколишня природа змінюється кілька разів на рік, тому при виборі кольору даху не слід забувати про це. Рекомендується вибирати відтінки, близькі до природних, а з яскравими кольорами впорається лише професіонал, який не допустить несмаку.

Основні кольори:

 • коричневий. Добре виглядає у регіонах з тривалою осінню;
 • сірий. Відмінно підходить для вологого клімату, але краще поєднувати з теплішими відтінками фасаду;
 • сині – гармонійні у гірській місцевості;
 • теракотові та бордові – підходять для лісових схилів;
 • зелений – органічний серед дерев, але взимку дах може бути єдиною яскравою плямою. Тому добре, якщо довкола є хвойні породи.

Не всі кольори однаково збережуть свою насиченість з часом, ультрафіолет поступово вплине на матеріал. Найдовше привабливо виглядатимуть холодні, світліші тони даху.

Переваги огорожі з металевого штахетника
Який водосток краще пластиковий чи металевий
Статті блогу

Схожі статті

Меню
error: Content is protected !!