1. Головна
  2. Профнастил
  3. Вітрова планка для профнастилу

Вітрова планка для профнастилу

Вітрова планка

Вітрова планка входить в список деталей, які використовуються при установці профнастилу, як основного покриття даху. Це виріб кутовий форми, одна кріпильна частина якого з’єднується з латами, а друга – оберігає звіси конструкції від вітру або деформації під тиском снігу. Подібний вітрової елемент зазвичай робиться з якісного металу з покриттям на основі пурала або поліестеру.

Головне призначення планки – закривання отворів, що утворюються після укладання профнастилу на торцях скатів. Якщо проігнорувати цю важливу комплектуючу, конструкція не отримає належного захисту від вітру, дощу, снігу. В результаті волога буде накопичуватися в просторі крокв, і незабаром призведе до руйнування даху або навіть верхній частині будівлі.

Різновиди і головні особливості

Вітрові планки для покрівлі необхідно кріпити обов’язково при закладці даху, якщо хочеться створити надійне і довговічне будова. Їх потрібно організувати по всьому периметру, тільки тоді каркас і крокви будуть захищені від всіх небажаних впливів.

Вітрова планка для профнастилу випускається в декількох різновидах:

  • торцева (називається також фронтонной). Це куточок, кріпильні передня частина якого відрізняються за формою. Одна з них пряма, друга – хвиляста, як профнастил. Встановлюється на звиси з боку фронтонів, оберігає крокви від вологи;
  • карнизная. Кріпиться на обрешітку, там, де передбачений водостік;
  • конькова. Призначена для захисту від вологи стиків між листами профнастилу в місцях, де скати з’єднуються. Буває прямокутної, овальної або прямої форми.

Звичайна довжина такого профілю дорівнює 200 см. При установці рекомендується дотримуватися зазор в 50-100 мм. Вироби розрізняються також за матеріалом виробництва – від цього показника залежить і ціна. Вони бувають не тільки сталевими, але і алюмінієвими або мідними.

Вітрова планка для профнастилу з алюмінію найдешевша, але слабо витримує сильні механічні дії. Сталеві моделі майже нічим не відрізняються від них зовні, але набагато міцніше і надійніше. Саме вони використовуються частіше за інших, в тому числі і дуже дорогих мідних виробів.

Меню
error: Content is protected !!