1. Головна
  2. Профнастил
  3. Торцева планка для профнастилу

Торцева планка для профнастилу

Торцева планка

Торцева планка – доборний елемент, обов’язковий при облаштуванні покриття з профнастилу, застосовується для скатної покрівлі. Монтується на завершальному етапі будівництва даху. Інша назва торцевої планки – фронтальна або вітрова. Вона виконує не тільки декоративні, але і захисні функції, підвищуючи надійність, стійкість і довговічність всієї будови.

Зазвичай підбирається торцева планка для профнастилу, виконаного з того ж матеріалу, що і основне покриття. Такі захисні деталі для торців рекомендується купувати відразу ж, разом з іншими деталями для облаштування даху. Вони завжди фарбуються в тон основним виробам і мають характерну гнуту форму.

Призначення і особливості

Торцева планка для профнастилу робиться з оцинкованого металу. Її додатково забарвлюють для стійкості до негативних атмосферних факторів і корозії. Найчастіше для обробки використовують поліестер, що містить органічні полімери. Може застосовуватися також пурал на поліуретановій основі.

Торцевої покрівельний профіль оберігає дах від таких неприємних і небажаних явищ:

  • потрапляння дощової води в простір під покрівлею. Якщо таке трапляється, деревина разом з утеплювачем размокают, вкриваються пліснявою, починають гнити і незабаром руйнуються;
  • сильний вітер. Якщо немає захисту, він заносить під дах різне сміття. В результаті рівень вологості всередині змінюється, може з’явитися грибок, експлуатаційні характеристики погіршуються;
  • потрапляння під покриття невеликих птахів або тварин. Вони – часта причина появи неприємного запаху, грибків, псування всієї конструкції.

Якщо не організувати захист, то під час сильного вітру від даху можуть навіть відриватися цілі шматки профнастилу. Тому торцева планка для покрівлі обов’язкова – її потрібно встановити, щоб забезпечити захист і довговічність конструкції. Ціна такого виробу залежить від використовуваного для нього матеріалу, але в більшості випадків є доступною.

Меню
error: Content is protected !!