1. Головна
  2. Профнастил
  3. Кришка ендови для профнастилу

Кришка ендови для профнастилу

Кришка ендови для профнастилу

Кришка ендови для профнастилу – частина внутрішнього кута покрівлі, місце з’єднання двох скатів. Якщо в конструкції з’являється такий кут, він грає ключову роль у всій системі. За своєю суттю ендова відповідає за відведення атмосферних опадів від конструкції, зокрема дощу. Частини, що захищаються нею, найбільш уразливі до дії вологи, при відсутності правильно встановленої планки швидко приходять в непридатність і призводять до деформації крокв.

Кришка ендови для профнастилу називається ще разжеблоком. Це частина споруди, компенсована спеціальними деталями, відповідальними за функціональні характеристики і зовнішній вигляд. Для виробництва такого елемента використовують різні матеріали. З профнастилом краще монтувати кришки ендови з оцинкованого сталевого листа. Вони мають полімерне покриття, що захищає від корозії.

Призначення і різновиди

Правильний монтаж кришки ендови дозволить продовжити термін експлуатації даху і забезпечити надійний захист внутрішніх стиків від будь-яких негативних факторів. Два ската покрівлі з профільованих листів з’єднуються по-різному. Вони утворюють жолоб. Залежно від з’єднання розрізняють такі ендови:

  • відкриті. Тут внизу даху знаходиться спеціальний жолоб або планка, яка виконує функції водовідведення. Після монтажу профнастилу на скати в місцях з’єднання встановлюється верхня частина елемента. Вона закриває верхні краї, захищаючи їх;
  • закриті. Припускають дуже щільну підгонку одного листа до іншого. Тоді планка не потрібна;
  • переплетені або комбіновані. Найскладніший варіант, так як частини профлиста заводяться одна за іншу в шаховому порядку. У такому випадку знадобиться додаткова гідроізоляція.

Для даху з профнастилу частіше вибирається перший варіант.

Купити кришку для ендови від виробника з доставкою по Львову та всій Україні пропонує компанія Forostina.

Меню
error: Content is protected !!