1. Головна
  2. Профнастил
  3. Єндова для профнастилу

Єндова для профнастилу

Єндова для профнастилу

Єндова для профнастилу – металевий куточок або лоток для відводу води, що встановлюється на внутрішніх кутах скатів даху. Обов’язково використовується в складних конструкціях з великою кількістю внутрішніх і зовнішніх кутів, стиків. Ці місця особливо уразливі до вологи, при постійному контакті з нею можуть стати причиною руйнування підстави покрівлі і зниження якості гідроізоляції.

Єндова для профнастилу розміщується на стику, який з’єднує різноспрямовані покрівельні скати. Оперативно відводить дощову воду навіть під час сильних опадів, не дозволяючи їй впливати на сприйнятливі до вологи місця. Взимку ендова затримує сніг, зменшуючи навантаження на конструкцію.

Які є різновиди

Єндова для профнастилу є ділянкою, де з’єднується два ската даху і утворюється жолоб. Вона буває:

  • відкритою. Нижні деталі покриття закінчуються жолобом або елементом, що приймають на себе основне навантаження під час атмосферних опадів. Він і відповідає за відведення води;
  • закритою. Профільовані листи в місці з’єднання просто монтують впритул один до іншого. Тоді верхня планка ендови не потрібно;
  • переплетеної (комбінованої). Більш складний варіант, коли в місцях стиків листи покриття заводяться один за інший в шаховому порядку.

Єндова для профнастилу зазвичай робиться з оцинкованої сталі. Для стійкості до корозії її обробляють спеціальним полімерним покриттям. Цей елемент монтують до укладання профлиста. Для монтажу знадобиться суцільна дерев’яні лати.

Якщо передбачено кілька ендів для одного даху, варто попередньо скласти креслення і визначитися з місцями розташування цього елемента. Найкраще розділити будівлю на кілька прямокутників. Найбільший буде основним – до нього приєднується каркас з усіх менших.

Купити ендови для профнастилу у Львові і по всій Україні з доставкою пропонує компанія Forostina. Тут продаються будматеріали від виробника за доступними цінами.

Меню
error: Content is protected !!