1. Головна
  2. Металочерепиця
  3. Торцева планка для металочерепиці

Торцева планка для металочерепиці

Торцева планка

Торцева планка для металочерепиці – доборний елемент, обов’язкова частина конструкції покрівлі. Встановлюється для захисту кроквяної системи і всієї будови від вітру, дощу, снігу. Монтаж цієї деталі займає чимало часу, але нехтувати нею не можна. Інакше термін експлуатації даху сильно зменшиться, так як вона буде поступово руйнуватися через вплив вологи, цвілі і грибків.

Торцева планка виконує декоративні функції. При її установці можна вигідно приховати місця неакуратних зрізів. Таку назву цей покрівельний елемент отримав, тому що монтується на торцях скатів. Планка буває прямий або кутовий форми. На моделях другого типу присутній додаткове ребро жорсткості. Воно також надає всьому даху більш естетичний, завершений вигляд.

Призначення і різновиди

Торцева планка для металочерепиці – не просто прикраса. Вона значно спрощує експлуатацію цієї частини будівлі, продовжує термін її служби. Після монтажу торцевої елемент оберігає звіси від намокання. Для такого завдання не можна обійтися тільки просоченнями, адже вони не запобігають потраплянню крапель всередину під час дуже сильного дощу.

Краї металочерепиці, що залишилися без захисту, можуть бути пошкоджені вітром. Тому додаткові підсилюючі елементи обов’язкові, особливо в сильно вітряних регіонах.

Торцева планка для покрівлі буває:

  • сталевий. Найдоступніший за ціною варіант. Простий в установці, важить трохи, випускається у великій різноманітності забарвлень. Термін експлуатації дорівнює приблизно 10-15 років;
  • алюмінієвої. Ще більш легкий матеріал, відрізняється високою стійкістю до корозії, добре переносить температурні перепади, сильну вологість;
  • мідної. Якісний, але найбільш дорогий варіант. Використовується набагато рідше двох перших.

Перші два типи торцевих планок додатково обробляють проти корозії. Для цих цілей використовують поліуретан, поліестер і інші види покриття. Товщина шару фарби залежить від особливостей території, де знаходиться будівля.

Меню
error: Content is protected !!