1. Головна
  2. Металочерепиця
  3. Єндова для металочерепиці

Єндова для металочерепиці

Єндова для металочерепиці

Єндова для металочерепиці – функціональна частина конструкції, внутрішній кут, утворений в місці з’єднання суміжних скатів багаторівневої даху. Укладання такого вузла є важливим етапом облаштування конструкції. Процедуру потрібно виконувати за правилами, інакше покрівля вийде недостатньо міцною, надійною і міцною.

Єндова для металочерепиці має широке призначення. При її монтажі створюється правильний кут між двома суміжними поверхнями. В результаті під час опадів або сніготанення потік води не розтікається по покрівлі, а прямує просто до водостічній системі. Параметри ендови бажано розглядати ще на етапі проектування даху з металочерепиці.

Які є різновиди єндови

Багатоярусна конструкція покрівлі завжди складна, містить багато кутів і переходів. Якщо неправильно облаштувати ендову, разжелобок, що з’являється в місці примикання поверхонь, стане місцем протікання.

Залежно від облаштування виділяють кілька типів цього елемента:

  • відкритий. В такому випадку жолоб монтується між двома скатами листів металочерепиці – там, де з’єднуються два ската. Це найпростіший варіант, часто використовуваний для двосхилих дахів;
  • закритий. При цьому варіанті скати прилягають щільно, поверхні з’єднуються так, що зазори відсутні. Цей спосіб вибирають для конструкцій з великими кутами нахилу;
  • переплетений. Найскладніший варіант, коли ендова монтується між двома скатами, де листи металочерепиці переплітаються один з іншим, найчастіше в шаховому порядку. Внутрішній кут повністю ізольований від вологи.

При установці потрібно передбачити додаткові елементи. Необхідна внутрішня планка для захисту суміжних поверхонь від вологи, посилена гідроізоляція. Щоб надати даху привабливий вигляд, використовують декоративні елементи.

Купити будматеріали і комплектуючі від виробника у Львові пропонує компанія Forostina. Тут проводиться безкоштовний розрахунок необхідної кількості (щоб уникнути переплат). Всі товари купуються з доставкою.

Меню
error: Content is protected !!