1. Головна
 2. Статті
 3. Металочерепиця або м’яка покрівля, що краще

Металочерепиця або м’яка покрівля, що краще

Який матеріал обрати для облаштування даху

Сучасні матеріали для облаштування даху відповідають практично всім вимогам. Є два найпопулярніші варіанти, але який з них краще – металочерепиця чи м’яка покрівля, знадобиться з’ясувати перед вибором. Обидва є надійними, привабливими, довговічними та мають високі експлуатаційні показники та технічні характеристики. Перш ніж віддати перевагу тому чи іншому, потрібно порівняти параметри, оцінити складність монтажу та прикинути витрати.

Структура та вид виробів

Металочерепиця виконана зі сталі холодного прокату, в яку додано мідь та алюміній. На листи наносять полімерний захисний шар. Матеріал має гофрування для імітації форми та малюнка керамічного аналога. Здалеку складно відрізнити глиняну черепицю від металевої. Матеріал має підвищену жорсткість, великий вибір профілів і термін служби до 50 років (продукція класу преміум).

М’яка покрівля, або гнучка черепиця, виготовляється на бітумній основі. Тобто склополотно просочують нафтовим бітумом. Є й інші варіанти основи: полімерно-бітумна в’язка речовина, багатокомпонентний склад, полімери. Модулі мають прямокутну форму, їхня верхня частина складається з посипки кам’яного грануляту, який надає колір і захищає від зовнішніх впливів. Нижній шар елементів самоклеючий.

Де використовуються стройматеріали

Обидва варіанти використовують на дахах з ухилом ската від 14 градусів, але з м’якою черепицею можна вкривати покрівлі будь-якої складності, у тому числі купольні. Ухил схилу може становити від 12 градусів. Гнучка черепиця більш універсальна, тому що підходить для дахів складних конфігурацій з різними фігурними формами. Гонти мають невеликі розміри, їх можна підгинати при монтажі, відходів виходить дуже мало.

Для їх укладання знадобиться суцільне решетування, яке складніше за конструкцією, ніж те, що потрібне для металочерепиці. Металева черепиця не дуже підходить для складного даху, тому що доведеться багато підрізати, що знизить якість матеріалу. Вона використовується для облаштування мансардного, вальмового, одно- та двосхилих дахів, багатощипцевого.

Складність укладання

Металочерепицю складно монтувати одному, тому що її листи великі, середня довжина досягає 5 метрів, а ширина – близько 1 метра. Проблеми з’являються під час підйому будматеріалу. З м’якою покрівлею таких проблем немає, тому що стрічки-гонти невеликого розміру і їх можна монтувати поодинці. Різниця у вазі становить 3–7 кг, маса одного квадратного метра бітумної черепиці більша. З цієї причини металочерепиця дає невелике навантаження на крокви та інші несучі конструкції будинку.

Хоча з гнучкими елементами можна впоратися одному при монтажі, сам процес непростий, будь-яка помилка позначиться на якості. Робота з укладання займе більше часу. Можна зробити висновок з монтажу: процес укладання відбувається швидше і простіше з використанням металочерепиці на одно- або двосхилих дахах. Зрозуміло, якщо є бригада з двох і більше фахівців.

У чому переваги та мінуси матеріалів

Є загальні позитивні властивості, завдяки яким ці будматеріали і розглядають для облаштування покрівлі. Про них ми сказали на початку: міцність, привабливість, тривалий термін служби. Але кожен з них має свої особливості. Плюси металочерепиці наступні:

 1. Відносно нескладне укладання, яке можливе навіть за мінусових температур.
 2. Великий асортимент форм та відтінків.
 3. Відсутність сильного навантаження на будинок.
 4. Висока стійкість до вогню.
 5. Доступна ціна.

Мінусів у металочерепиці сегменту преміум небагато. До них належать підвищений рівень шуму під час опадів, який можна зменшити за допомогою звукоізоляції. Занадто гладка поверхня дозволяє швидше сходити снігу, що може створювати небезпеку, тому знадобляться снігозагороджувальні системи.

Переваги гнучкої черепиці:

 1. Мінімальна кількість відходів під час монтажу – 3–4 %.
 2. Безшумність під час опадів.
 3. Висока якість монтажу під час роботи з дахом будь-якої форми.
 4. Можливість укладання на скатних дахах з ухилом від 12 градусів.
 5. Ремонтопридатність кожного гонта.

З мінусів треба відзначити значну вагу м’якої покрівлі, яка укладається на підкладковий килим і на суцільну основу. Це означає, що загальна маса буде великою, витрати збільшаться через необхідність настилу.

Вибір оптимального матеріалу між металочерепицею та м’якою покрівлею залежить від бюджету, форми об’єкта, власних вподобань. Дах повинен гармонійно вписуватися в дизайн-проєкт, робити будинок затишним та теплим. Обидва матеріали на це здатні, вони мають різноманітну колірну та фактурну палітру.           

Який водосток краще пластиковий чи металевий
Що таке розжолобка, і який її пристрій
Статті блогу

Схожі статті

Меню
error: Content is protected !!