1. Головна
 2. Статті
 3. Який водосток краще пластиковий чи металевий

Який водосток краще пластиковий чи металевий

Пластиковий або металевий водостік? Особливості, переваги та недоліки конструкцій

Будь-який будинок будується ґрунтовно. Для фасаду та покрівлі вибираються якісні, часто дорогі матеріали, з надією на довгий термін експлуатації. Проте цього замало. Варто враховувати негативний вплив довкілля. Дощі або сніг поступово руйнуватимуть дах, стіни та фундамент будинку. Вирішити проблему допоможуть захисні конструкції. На будівельному ринку представлені у великому асортименті металеві та пластикові водостоки. Залишається тільки вирішити, якому варіанту надати перевагу.

Особливості металевих водостоків

Як працюватиме захисна система, багато в чому залежить від матеріалу виготовлення. Одним із найпопулярніших варіантів є металевий водостік для даху. Споруди виготовляють на заводах, де створюють типові чи універсальні заготівлі.

Металеві водостоки мають певні переваги. Вони міцні, вогнетривкі, здатні витримувати серйозні навантаження. Але при цьому мають велику вагу, можуть бути складними в монтажі.

Існують такі види водостічних систем із металу:

 1. Сталеві. Дешеві вироби з терміном служби до 10 років. Для збільшення часу експлуатації поверхню покривають полімерами чи фарбою, які захищають від корозії. Такий варіант додає ще 7 років роботи оцинкованій сталевій споруді, але збільшує вартість виробу.
 2. Алюмінієві. Ці системи відомі міцністю, стійкістю до корозії та опадів. Мають невелику (у порівнянні з іншими металевими варіантами) вагу. Виробники дають гарантію на 25–50 років служби. До мінусів алюмінієвих водостоків відносять чутливість до різких перепадів температур.
 3. Мідні. Застосовуються не так часто через те, що колірна гама обмежена природними відтінками матеріалу. Це тому, що споруди не покривають додатковими речовинами. Завдяки властивостям міді відсутня потреба в захисті. До плюсів також відносять пластичність матеріалу. Мідні водостоки виготовляють у різних формах, вони легко підлаштовуються під складні конструкції дахів. Що стосується терміну служби, то він може досягати 100 років. Це за умови, що вся система складатиметься з мідних деталей.
 4. Цинк-титанові. Унікальний сплав є стійким до корозії та інших негативних впливів. Цинк-титанові системи монтуються на покрівлях та фасадах будівель будь-якої архітектури, навіть найскладнішої. За тривалістю експлуатації не поступаються міді, також можуть працювати до 100 років.

Вибір металевого водостоку залежить від можливостей бюджету, а також від якості та довговічності покрівлі. Рекомендується вибирати ідентичні за часом експлуатації матеріали для даху.

Властивості та характеристики пластикових водостоків

Конструкції з гнучкого та міцного ПВХ з’явилися на ринку не дуже давно, але швидко стали популярними серед споживачів. Це зумовлено цілою низкою переваг подібної системи. Варто виділити такі плюси пластикових водостоків:

 • тривалий термін служби;
 • відсутність швів на трубах та жолобах;
 • висока пропускна здатність та рідкісні засмічення;
 • стійкість до деформацій від випадкових ударів чи стиснення;
 • несприйнятливість до корозії;
 • легка вага;
 • простота збирання;
 • нескладний догляд;
 • приваблива ціна.

Водостічні пластикові системи відрізняються великою кількістю дизайнерських рішень та можливістю оформлення фасадів та покрівлі будівель. При всій різноманітності форм вибір відтінків невеликий. В основному виробники пропонують білий, сірий та коричневий кольори.

До плюсів також відносять те, що під час дощу не чутно крапель, що падають. Це надає пластиковим водостокам вагому перевагу в порівнянні з металевими конструкціями.

Одной из особенностей сооружений является то, что существуют температурные пределы для нормальной эксплуатации. При сильном морозе (от – 4Однією з особливостей споруд є те, що існують температурні межі для нормальної експлуатації. При сильному морозі (від -40 °С) труби з ПВХ стискаються, стають крихкими, при сильному тиску можуть луснути. Від спеки (від +50 °С) вони, навпаки, розширюються. Аби пластикові труби не лопнули, виробники застосовують гумові ущільнювачі та компенсатори.

До недоліків пластикових водостоків також відносять низьку опірність навантаженням. Тому виробники забезпечують конструкції ребрами жорсткості. Таке рішення дозволяє справлятися пластиковим системам із сильними зливами та рясними снігопадами.

На рішення, яку водостічну систему вибрати, також впливає матеріал покрівлі. Не рекомендується купувати металеві вироби для дахів, виготовлених із бітумної або керамічної черепиці. Для м’якої покрівлі краще надати перевагу пластиковим водостічним системам.

На будинках у кілька поверхів рекомендується встановлювати металеві споруди. У цьому випадку передбачається значне навантаження на конструкцію, тому потрібно враховувати цей чинник під час вибору матеріалу.

ВЗрештою, кожен власник будинку вирішує самостійно, який водостік кращий — пластиковий або металевий. Але в будь-якому випадку при виборі важливо надати перевагу товарам відповідального виробника, який гарантує якість продукції.

Вибір кольору для даху будинку
Металочерепиця або м’яка покрівля, що краще
Статті блогу

Схожі статті

Меню
error: Content is protected !!