1. Головна
 2. Статті
 3. Як правильно монтувати металевий сайдинг і що для цього потрібно знати

Як правильно монтувати металевий сайдинг і що для цього потрібно знати

Для декорування зовнішніх стін будинків використовується такий вид оздоблювального матеріалу, як сайдинг. Крім декоративної функції, він виконує й захисну роль, запобігаючи ймовірності негативного впливу атмосферних факторів. Облицювання стін виконують ще й для того, щоб мати можливість утеплити зовнішню сторону й тим самим знизити витрати на опалення житла. Якщо матеріал уже куплений, тоді залишається лише виконати монтаж металевого сайдинга своїми руками. Навіть у разі відсутності досвіду зробити це цілком можливо, спираючись на запропоновану нижче інструкцію.

Чому краще виконати облицювання будинку металевим сайдингом

Для обшивання зовнішніх стін будівель можна використовувати сайдинг із різних матеріалів, але віддавати перевагу металевим виробам рекомендується з низки таких причин:

 1. Міцність. На металі у разі фізичного впливу залишаться тільки вм’ятини, а пластик буде пошкоджений.
 2. Простота обслуговування. На поверхні матеріалу з часом будуть накопичуватися пил і забруднення, видалити які можна за допомогою мийки високого тиску. Використовувати таке обладнання для стін, облицьованих тиньком, заборонено.
 3. Стійкість до впливу корозії. Це пов’язано з тим, що метал має кілька захисних шарів.
 4. Стійкість до негативного впливу ультрафіолету.
 5. Безпека й екологічність.
 6. Вогнестійкість.
 7. Велика різноманітність варіантів виконання.
 8. Можливість монтажу у вертикальному або горизонтальному вигляді.

Цікаво! Обов’язково слід враховувати й деякі недоліки, а саме високу ціну металевого сайдинга. Це пов’язано з собівартістю матеріалу, а також складністю його виробництва.

Як виконується монтаж: прораховуємо кількість необхідного матеріалу

Монтаж металевого сайдинга за інструкцією своїми руками починається з розрахувань. Спочатку потрібно визначитися, скільки знадобиться матеріалу, щоб здійснити облицювання всіх зовнішніх стін будинку. Зовсім не обов’язково бути професіоналом, щоб освоїти цей процес. Для розрахування знадобиться виміряти площу поверхні, яка буде обшиватися. Для прикладу можна взяти будинок, який має розміри 10 x 10 метрів і висоту 2,5 метра. Приступаємо до простих математичних дій: (2 x 10 + 2 x 10) x 2,5. Отримуємо, як результат, 100 метрів квадратних.

Однак не варто забувати, що отримане значення є не зовсім правильним, оскільки від нього потрібно відняти площу вікон і дверей. Для цього міряємо їх розміри, після чого складаємо та віднімаємо отриману суму від загальної площі. У підсумку отримуємо, наприклад, значення 87 м2. Щоб точно вистачило матеріалу, краще купувати його з запасом у 2-3%, особливо за умови наявності нерівних кутів.

Як обшити стіни будинку самостійно: підготування інструментів

Покроковий монтаж металевого сайдинга передбачає використання відповідних інструментів, без яких виконати роботи просто неможливо. Для цього знадобляться:

 • рулетка;
 • дриль;
 • пасатижі;
 • ножиці по металу;
 • косинець;
 • крейда або маркер;
 • лінійка;
 • волосінь;
 • рівень.

Цікаво! В ході виконання робіт можуть також знадобитися додаткові інструменти, наприклад перфоратор, якщо стіни будинку із залізобетону.

Підготування фасаду до виконання робіт

Покрокова інструкція монтажу металевого сайдинга передбачає підготування поверхні зовнішніх стін. Для цього необхідно видалити тиньк, якщо він є. Усі нерівності на стіні треба вирівняти. Від правильності виконання підготовчих робіт буде залежати якість встановлення металевого сайдинга.

Покрокова інструкція монтажу металевого сайдинга своїми руками вимагає виконання обрешетування з дерев’яних планок. Їх закріплення потрібно виконувати вертикально при горизонтальному розташуванні облицювального матеріалу. При виконанні робіт на нерівній стіні, а також у разі потреби зовнішнього утеплення слід використовувати металеву обрешітку зі спеціальними кронштейнами.

Як здійснюється безпосередній процес монтажу

Тепер залишається розібратися, як монтувати металевий сайдинг. Процес починається з нижньої планки, яка повинна розташовуватися на відстані не нижче ніж 4 см. Кріплення виконується заклепками або цвяхами. Першу планку потрібно закріпити максимально рівно, щоб усі наступні розташовувалися ідентично.

Правильна інструкція з монтажу металевого сайдинга також передбачає виконання робіт у напрямку знизу вгору, але ніяк не навпаки. Фіксацію кутів і нащільників виконують із застосуванням виска, який виготовляється з волосіні. Нижню планку треба зафіксувати саморізами, але їх не потрібно загвинчувати до упору. При фіксації сайдинга слід попередньо обрізати їх до необхідної довжини. Між деталями повинен бути просвіт розміром не менше ніж 9 мм.

Щоб розібратися в питанні про те, як правильно монтувати металевий сайдинг, необхідно строго дотримуватися інструкції. У цій справі не потрібно поспішати, оскільки це може призвести до псування будівельного матеріалу. Після закінчення робіт здійснюється монтаж водовідвідної системи.

Що таке розжолобка, і який її пристрій
Статті блогу

Схожі статті

Меню
error: Content is protected !!