1. Головна
  2. Статті
  3. Що таке розжолобка, і який її пристрій

Що таке розжолобка, і який її пристрій

Що потрібно знати про розжолобок і коли він використовується

У багатьох людей, які розглядають різні варіанти будівництва приватного будинку, може виникнути питання щодо того, що таке розжолобок (єндова). Саме цей елемент та його облаштування ми вивчимо. Установка розжолобка здійснюється на так званих складних дахах. Розташовуючись між двома площинами покрівлі, у зоні зламу, він виконує функції з’єднувача. Ще одне важливе призначення розжолобка — захист покрівлі від води, що стікає, та забруднень. Геометричною особливістю цього елемента є правильне розташування (під кутом).

Кілька слів про конструкцію

Щоб зрозуміти, що таке розжолобок, варто знати про його головну класифікацію. Елемент буває двох типів — верхній та нижній, саме останній є більш практичним. Він захищає покрівлю від вологи, забезпечує їй надійність та герметичність. Для виробництва використовується оцинкована, міцна сталь. Вона виготовляється у вигляді смужки, краї якої загнуті, що робиться для запобігання протіканню води. Встановлення нижнього краю здійснюється під карнизом.

Що стосується облаштування верхнього розжолобка, то він повинен на 15–20 см височіти над нижнім. Планка виконує переважно декоративну роль. Її головне призначення — приховати місця стиків покрівельних площин. Оскільки до конструкції цього типу розжолобка не ставляться високі вимоги щодо міцності, він виготовляється з того ж матеріалу, що й покрівля. Монтаж здійснюється на завершальному етапі — лише тоді, коли дах повністю укладений.

Ще один важливий елемент — металева обрешітка, яка розташовується безпосередньо під планкою. Таке облаштування продиктоване необхідністю (щоб уникнути провисання пристрою). Ще один позитивний ефект присутності обрешітки полягає в тому, що завдяки їй покрівля витримує високі навантаження. Для додаткової надійності від вологи можна встановити гідроізоляцію.

Що необхідно враховувати, плануючи монтаж

За методикою установки розжолобок класифікується на такі типи:

  1. Відкритий. Його перевага полягає в простоті конструкції. Завдяки цьому забезпечується швидке стікання води з даху. Однак для таких пристроїв передбачені обмеження: монтаж можливий тільки на дахах, які мають не дуже круті схили. Встановлюються прорізи на покрівельних стиках. Нижня планка закріплюється знизу вгору (за допомогою спеціальних шурупів). Крок між кріпленнями має становити 30 см. Бажано застосування гідроізоляції з використанням технології нахльосту.
  2. Закритий. Установка здійснюється на дахах, які між площинами мають гострі кути. Важливою умовою для цього є наявність стиків покрівельного матеріалу, розташованого над розжолобком (за технологією він повинен закриватися) і щільно з’єднаного між собою.
  3. Переплетений. Як і в попередньому прикладі, такий варіант повністю закривається покрівлею. Однак пристрій має характерні риси. Вони полягають у тому, що листи покрівлі, які розташовані в ряд на сусідніх площинах, переплітаються між собою.

Якщо брати до уваги естетичну сторону, то відкритий розжолобок за цим показником програє двом іншим варіантам. Водночас монтаж останніх складніший, здійснюється він довше.

Загалом вибір залежить не тільки від уподобань власника будинку, а й від технічних чинників. Насамперед до таких належить тип використовуваного матеріалу, особливості конструкції даху. Перед тим як прийняти рішення, необхідно проконсультуватися з фахівцями, рекомендується довірити їм монтаж. У цьому випадку вам вдасться уникнути ймовірних помилок, виправлення яких буде дуже затратним.

Металочерепиця або м’яка покрівля, що краще
Як правильно монтувати металевий сайдинг і що для цього потрібно знати
Статті блогу

Схожі статті

Меню
error: Content is protected !!